Časté otázky

Několik hlavních otázek a odpovědí na ně.

Níže naleznete jen základní otázky spojené s pěstováním exotických rostlin v našich podmínkách. Další informace o pěstování naleznete přímo v článku pro danou skupinu rostlin, případně využijte rad od našeho zahradníka, který Vám rád zodpoví Vaše otázky.

Kam umístit palmy v létě ?

Palmy je možné umísti na plně slunné místo, kde budou velmi dobře prospívat. Jen je důležité je po zimě na slunce přivyknout – nejpve po odzimování umístíme na stinné místo, či částečně zastíníme a až po 14 dnech můžeme vystavit ostrému přímému slunci.

Jaký použít substrát ?

Subtropické rostliny ocení hrubozrnné substráty obohacené jemnou drtí lávy, úlomky keramzitu, s hrubým pískem či horninovou drtí smíchanou zeminu, která obsahuje současně hlínu a humus. Naopak se nehodí rašelina, stejně jako čistá humusová zemina, která se v krátké době rozloží a sedne. Pro palmy používejte vysoké květináče – kořeny palem rády hloubku a můžou ze svých nádob vytlačí nahoru. Při přesazování do zahrady je potřeba v okolí rostliny zajistit stejnou zeminu.

Mám stříhat listy ?

Stříhejte pouze hnědé listy, nejlépe teprve tehdy, když jsou naprosto suché, takže rostlina si z nich mohla vzít veškeré rezervní látky. Měl by vždy zůstat kousek listového stvolu, aby kmen rostliny vypadal silně a rovnoměrně.